مبینا نصیری : اپل کیبورد ترک پد را با آی‌پد پرو امسال عرضه می‌کند

در مبینا نصیری mobina-nasiri.ir مطلب اپل کیبورد ترک پد را با آی‌پد پرو امسال عرضه می‌کند مشاهده می کنید

بنا بر شنیده‌ها اپل تصمیم دارد امسال و همراه با آی پد جدید از کیبورد جدیدی (مخصوص آیپد) رونمایی کند که دارای ترک پد است. این اقدام می‌تواند یک قدم برای نزدیک‌تر شدن آی پد به لپ‌تاپ‌های سنتی باشد.

اپل پیش از این دو نسخه از کیبورد آی پد را عرضه کرده بود و اخیرا و در سیستم عامل iPadOS از برخی تجهیزات متفرقه مربوط به آی پد هم پشتیبانی می‌کرد.

با ایجاد قابلیت ترک پد حالا تبلت اپل بیش از پیش به لپ تاپ نزدیک و جایگزین می‌شود.

اپل البته در تعبیه ترک پد روی کیبورد دنباله روی مایکروسافت است که پیش از این برای کیبورد تبلت‌های سرفیس خود ترک پد قرار داده بود. اپل نیز در آخرین نسخه آی پد با ارایه سیستم عامل آی پد او اس iPadOS که ویژگی‌های لپ تاپ مانندی دارد و همچنین تغییر پورت لایتنینگ به USB-C گام‌هایی را برای نزدیک‌تر شدن به ویژگی‌های لپ تاپ برداشته بود.

برخی مدیران اپل پیش از این اذعان کرده بودند که لمس مداوم صفحه نمایش در هنگام تایپ روی آی پد فرآیند خسته کننده‌ای است و همین یک عامل مهم برای بسیاری از کاربران بوده که به آی پد به عنوان جایگزین لپ تاپ نگاه نکنند. حالا اپل می‌خواهد با ترک پد این کمبود را جبران کند.

اطلاعات شنیده شده حاکی است که اپل برای ساخت صفحه کلید در حال کار با فاکسکان است و احتمالا این کیبورد در کنار آی پد جدید این شرکت امسال عرضه خواهد شد.

گسترش ویروس کرونا COVID-19 به طور قابل توجهی زنجیره تامین اپل را تحت تاثیر قرار داده به این دلیل که بخش عمده قطعات اپل عمدتا توسط فاکسکان و در چین تولید می‌شود جایی که منشا اولیه این ویروس است. با این حال طی روزهای اخیر اخبار حاکی است خود شیوع ویروس کرونا باعث افزایش تقاضا برای آی پد شده است.

آوار ویروس کرونا بر سر اپل

The post اپل کیبورد ترک پد را با آی‌پد پرو امسال عرضه می‌کند appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت mobina-nasiri.ir