مبینا نصیری

آمار تماشاگران نمایش‌های سه مجموعه تئاتری اعلام شد

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نمایش “خسیس” به کارگردانی مریم کاظمی که در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است طی ۲۵ اجرایی که تا تاریخ ۱۹ مرداد پشت سر گذاشته میزبان ۷۰۲۲ تماشاگر بوده است. برای این سالن که گنجایش ۵۷۹ تماشاگر دارد از ۲۱ تیر ماه ۱۳۰۷ بلیت تمام‌بها، ۱۷۲۸ بلیت نیم‌بها، ۲۰۷۲ بلیت تخفیف‌دار و ۱۹۱۵ بلیت میهمان صادر شده که مبلغ گیشه نمایش را به ۱ میلیارد و ۵۷۱ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال رسانده است. نمایش “خسیس” تا ۲۶ مرداد به اجرای خود ادامه می‌دهد.

در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر نیز “ریچارد سوم اجرا نمی‌شود” به کارگردانی روح الله جعفری روی صحنه است که در این سالن با گنجایش ۱۰۰ نفر ۱۸ اجرا انجام داده و میزبان ۱۱۹۲ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۱۱ بلیت تمام‌بها ٰ ۱۱۰ بلیت نیم‌بها، ۳۰۵ بلیت تخفیف‌دار و ۳۶۶ بلیت میهمان صادر شده که مبلغ گیشه آن را به ۲۱۳ میلیون ریال رسانده است.

دیگر سالن مجموعه تئاتر شهر؛ تالار قشقایی با گنجایش ۹۶ تماشاگر، این روزها دو نمایش روی صحنه دارد. نمایش “سس توت فرنگی” به کارگردانی مهدی پاشایی در ۱۷ اجرایی که تا ۱۹ مرداد داشته میزبان ۶۷۳ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۷۷ بلیت تمام‌بها ۱۳۰ بلیت نیم‌بها ۷۸ بلیت تخفیف‌دار و ۲۸۸ بلیت میهمان ارائه شده و در گیشه ۹۱ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش “گزارش وضع هوا” به کارگردانی عاطفه تهرانی نیز که ۱۷ نوبت روی صحنه رفته ۶۵۸ تماشاگر داشته است. برای این نمایش نیز ۲۵۳ بلیت تمام‌بها، ۷۵ بلیت نیم‌بها، ۵۲ بلیت تخفیف‌دار و ۲۷۸ بلیت میهمان ارائه شده و گیشه ۹۹ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش “پانزده سال آینده” به کارگردانی سعید زارع عنوان نمایش دیگری در این مجموعه تئاتری است که در تالار سایه با گنجایش ۷۲ تماشاگر اجرا می شود. این نمایش طی ۲۰ اجرایی که داشته میزبان ۴۹۰ تماشاگر بوده است. برای آن ۱۰۶ بلیت تمام‌بها، ۳۹ بلیت نیم‌بها، ۳۲ بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۳ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه ۴۵ میلیون و ۳۳۰ هزار ریال دارد.

نمایش “خداحافظ باغ آلبالوی من” به کارگردانی سارا مخاوات نیز با ۲۱ اجرا میزبان ۵۳۰ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۱۵ بلیت تمام‌بها، ۳ بلیت نیم‌بها، ۸۹ بلیت تخفیف‌دار و ۳۲۳ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۵۶ میلیون و ۳۱۰ هزار ریال می‌شود.

تماشاخانه سنگلج که یکی از قدیمی‌ترین تماشاخانه‌های تهران به شمار می‌رود این روزها شاهد اجرای دو نمایش است. نمایش “آقا دلبر” به کارگردانی موسویان که از ۲۷ تیر روی صحنه رفته در هفته گذشته میزبان ۸۶۷ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۵ بلیت تمام‌بها، ۲۱۱ بلیت نیم‌بها، ۱۸۷ بلیت تخفیف‌دار و ۴۲۴ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه ۷۵ میلیون و ۳۲۵ هزار ریال را شامل می‌شود.

نمایش دیگر این تماشاخانه با عنوان “افرا” به کارگردانی سهیل ساعی است. این نمایش در هفته گذشته میزبان ۴۲۲ تماشاگر بوده است که شامل ۱۲۷ بلیت تمام‌بها، ۱۱۰ بلیت نیم‌بها، ۵۵ بلیت تخفیف‌دار و ۱۳۰ بلیت میهمان می‌شود. در گیشه مبلغ ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ثبت شده است. تماشاخانه سنگلج برای ۲۳۵ تماشاگر گنجایش دارد.

در سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی؛ تالار هنر،  نیز دو نمایش روی صحنه است.

نمایش “شازده کوچولو” به کارگردانی آناهیتا غنی زاده در هفته گذشته میزبان ۱۰۷۶ تماشاگر بوده است. این نمایش طی ۲۸ اجرایی که تا ۱۹ مرداد داشته در مجموع ۳۷۷۶ تماشاگر را میزبانی کرده و گیشه‌ای برابر با ۴۸۴ میلیون و ۹۶۵ هزار ریال به نام‌اش ثبت شده است. تنها در هفته گذشته ۴۰۴ بلیت تمام‌بها، ۴۳۳ بلیت نیم‌بها، ۶۵ بلیت تخفیف‌دار و ۱۷۴ بلیت میهمان برای این نمایش ارائه شده که مبلع ۱۰۹ میلیون و ۸۴۵ هزار ریال می‌شود.

نمایش “چارلی و کارخانه شکلات سازی” به کارگردانی فریبا دلیری دیگر نمایش تالار هنر است که طی  ۲۶ اجرایی که تا ۱۹ مرداد داشته میزبان، ۴۷۳۴ تماشاگر بوده و جمع مبلغ گیشه آن مبلغ ۶۹۰ میلیون و ۳۴۵ هزار ریال را نشان می‌دهد. این نمایش تنها در هفته گذشته ۱۰۳۵ تماشاگر داشته که ۶۳۹ بلیت تمام‌بها، ۲۴۶ بلیت نیم‌بها، ۳۰ بلیت تخفیف‌دار و ۱۲۰ بلیت میهمان را شامل می‌شود. گیشه یک هفته گذشته این نمایش ۱۸۰ میلیون و ۹۰ هزار ریال ثبت شده است.