مبینا نصیری

اعلام آمار تماشاگران ۱۰ نمایش روی صحنه اداره کل هنرهای نمایشی

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، نمایش “خسیس” به کارگردانی مریم کاظمی که در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر روی صحنه است طی ۱۹ اجرایی که تا ۱۲ مرداد ماه داشته میزبان ۵۵۴۷ تماشاگر بوده و در گیشه ۱ میلیادر و ۲۱۸ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال را به نام خود ثبت کرده است. برای این نمایش ۸۵۳ بلیت تمام‌بها، ۱۵۴۳ بلیت نیم‌بها، ۱۶۸۱ بلیت تخفیف‌دار و ۱۴۷۰ بلیت میهمان ارائه شده است.

نمایش “ریچارد سوم” اجرا نمی‌شود به کارگردانی روح‌اله جعفری نیز که در سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر ۱۲ اجرای خود را پشت سر گذاشته میزبان ۷۵۳ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۲۷۸ بلیت تمام‌بها، ۷۱ بلیت نیم‌بها، ۱۲۹ بلیت تخفیف‌دار و ۲۴۵ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه به رقم ۱۲۵ میلیون و ۱۰ هزار ریال رسیده است.

“سس توت فرنگی” عنوان نمایشی به کارگردانی مهدی پاشایی است که در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر روی صحنه است. این نمایش در ۱۱ اجرایی که تا ۱۲ مرداد داشته میزبان ۴۳۷ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۲۹ بلیت تمام‌بها، ۵۷ بلیت نیم‌بها، ۶۲ بلیت تخفیف‌دار و ۱۸۹ بلیت میهمان صادر شده است. این نمایش در گیشه ۶۲ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال دارد.

نمایش دیگر این تالار با عنوان “گزارش وضع هوا” را عاطفه تهرانی کارگردانی کرده است. این نمایش نیز در ۱۱ اجرایی که داشته میزبان ۳۷۲ تماشاگر بوده است. برای آن ۱۱۷ بلیت تمام‌بها، ۲۹ بلیت نیم‌بها، ۴۹ بلیت تخفیف‌دار و ۱۷۷ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۵۱ میلیون و ۲۱۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

در تالار سایه مجموعه تئاترشهر دو نمایش روی صحنه هستند. “پانزده سال آینده” عنوان نمایشی است که سعید زارع آن را کارگردانی کرده و تا ۱۲ مرداد ۱۵  نوبت روی صحنه رفته است. برای این نمایش ۸۰ بلیت تمام‌بها، ۱۸ بلیت نیم‌بها، ۲۱ بلیت تخفیف‌دار و ۲۳۱ بلیت میهمان راارئه شده که در مجموع ۳۵۰ تماشاگر را شامل می شود. گیشه این نمایش ۳۱ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال ثبت شده است.

“خداحافظ باغ آلبالوی من” به کارگردانی سارا مخاوات نیز طی ۱۵ اجرای خود میزبان ۳۷۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۷۱ بلیت تمام‌بها، ۲ بلیت نیم‌بها، ۶۶ بلیت تخفیف‌دار و ۲۳۲ بلیت میهمان ارائه شده و گیشه آن ۳۷ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج این روز ها شاهد اجرای دو نمایش “آقا دلبر” و “افرا” است.

برای نمایش “آقا دلبر” از تاریخ ۷ تا ۱۲ مرداد ماه جاری ۱۸ بلیت تمام‌بها، ۱۰۸ بلیت نیم‌بها، ۱۷۴ بلیت تخفیف و ۴۷۴ بلیت میهمان برای ۷۷۴ تماشاگر ارائه شده است. گیشه این نمایش ۵۰ میلیون و ۲۵۵ هزار ریال بوده است.

نمایش “افرا” به کارگردانی سهیل ساعی نیز در این بازه زمانی میزبان ۳۴۱ تماشاگر بوده که ۱۵ بلیت تمام‌بها، ۲۸ بلیت نیم‌بها، ۲۳۱ بلیت تخفیف‌دار و ۶۷ بلیت میهمان را شامل می شود. گیشه این نمایش ۴۹ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال ثبت شده است.

تالار هنر تنها سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی نیز مرداد ماه دو نمایش را روی صحنه دارد.

نمایش “شازده کوچولو” به کارگردانی آناهیتا غنی زاده تا ۱۲ مرداد میزبان ۲۷۱۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۶۴۹ بلیت تمام‌بها، ۶۱۲ بلیت نیم‌بها، ۱۸۳ بلیت تخفیف‌دار و ۲۶۷ بلیت میهمان ارائه شده است. این نمایش در گیشه ۳۷۵ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال دارد.

نمایش “چارلی و کارخانه شکلات‌سازی” به کارگردانی فریبا دلیری نیز در این بازه زمانی ۳۶۹۹ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۲۱۹۲ بلیت تمام‌بها، ۶۱۴ بلیت نیم‌بها، ۴۱۷ بلیت تخفیف‌دار و ۴۷۶ بلیت میهمان ارائه شده است. این نمایش ۵۱۰ میلیون و ۲۵۵ هزار ریال در گیشه دارد.